KadıncaUyurken yağ yakılır mı düşük sıcaklıkta uyuyun!

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Yağ yakımı vücutta gün boyu süren bir aktivitedir. Uyurken de vücudumuzdaki yağ yakımı devam eder. Uyurken yağ yakımını artıracak yöntemleri deneyerek daha kısa sürede formunuza kavuşabilirsiniz. Bir gecede kilo devretmek tam olarak muhtemel olmasa da uyurken daha pozitif yağ tutuşmak için bir takım ipuçları var. İşte uyurken yağ yakmanın yolları!

Perdeleri kapatın 

Güneş battıktan sonra vücudumuz doğal olarak melatonin üretir fakat hem iç mekan ışıkları hem de loş cadde lambaları vücudumuzda üretilen melatoninin başlangıcını yavaşlatabilir. bu nedenle perdelerinizi kapatmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Düşük sıcaklıkta uyuyun 

Sıcak bir odada uyuklamak, yağları metabolize etme yeteneğinizi azaltır. Düşük sıcaklıkta uyuyarak yağları metabolize etme yeteneğinizi artırmanın yanı sıra vücudunuzdaki kalori yakan yağ miktarını yüzde 42 oranında artırırsınız. aynı zamanda düşük sıcaklıkta uyuklamak insülin duyarlılığını daha iyi ayla getirerek diyabet riskini azaltır. Bu faydaları artırmak için çıplak uyuyun!

Daha pozitif uyuyun 

Uykunun, kilo vermenin en çabuk yolu olması imkansız görünüyor ama uyku eksikliğinde ceset daha az tokluk hormonu üretirken açlığı teşvik eden bir hormon olan grelini daha fazla üretir. Bezginlik almak aç olmaya denktir, bu yüzden kilo atamak için uykunuzu aldığınızdan belirlenmiş olun.

Geceleri kesik kesik oruç diyetini uygulayın 

Bu kısıtlı besin programı vücudunuzu sağlıklı miktar ve hücreli onarımına izin verir. Ama gün baştan başa yemek yemek yemeye alışılmış olanlar için aşırı olabilir. Bu yüzden açılış olarak geceleri yaklaşık 12 saat süren bir oruç penceresi oluşturabilirsiniz. Örneğin 7 saat uyuyorsanız yatmadan 4 saat önce yemeyi içmeyi bırakıp uyandıktan 1 saat sonradan kahvaltı edebilirsiniz.

Elektronik cihazları kapatın 

Telefon ve bilgisayar ekranları mavi ışık yayar, bu da sistemimizi tamamen kurnaz tutar ve gündüz olduğu işaretini verir. Bu da istek ve insülin direncini artırır. Yapmanız gereken telefonunuzu gece moduna edinmek ve bilgisayarınızı ayrıntılarıyla kapatmak veya diğer bir odaya taşımak.

Akşam hafif öğünler yiyin 

Büyük öğünler yediğinizde, gece baştan başa vücudunuz akıcı bir şekilde deşarj elde etmek yerine yemekleri sindirmeye çalışacaktır. Bu yüzden akşamları daha kolay sindirilebilir yemekler tercih etmeli, bilhassa karbonhidratlardan kaçınmalısınız. Büyük öğünleri öğlene saklayın.

Süzme peynir yiyin 

Yukarıda yatmadan birkaç saat önce yemeyi bırakmanızı söyledik oysa süzme peynir fiilen öteki tüm atıştırmalıklara karşısında bir atıştırmalık. Süzme peynir harcamak doğrusu kilo vermenize asistan olabilir çünkü daha eksik aç uyanmanızı sağlar. Süzme peynirdeki kazein, protein açısından yüksek olmasını sağlar; içeriğindeki amino asit triptofan daha seri uykuya dalmanıza ve uyku kalitesini iyileştirmenize asistan olabilir.

Dayanıklılık egzersizi yapın 

Egzersizler gece uyumanıza ve yalnızca kardiyo rutinden daha artı kilo vermenize muavin olur. Direnç egzersizi metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakımının birkaç saat sonradan gerçekleşmesini sağlar. Basit bir tartma kaldırma rutini yeterli olacaktır, kendinizi artı zorlamanıza gerek değil. Enerjinizi pozitif yükseltiyorsa yatmadan birkaç saat önce yapın.

Sıcak duş alın 

Sıcak duş ağrılı kasları ve gerginliği giderir. Keza inanılmaz derecede yatıştırıcı olan oksitosin (aşk hormonu) üretimini de artırır. Duş edinmek gövde ısınızı artırır ama havluyu çıkardıktan daha sonra bu ısı düşer ve tüm sistem rahatlar.

Alkolü bırakın 

Alkol, vücudunuzun kıymetli REM uykusuna dinmek yerine alkolü metabolize etmesine niçin olur. Alkol şekerleri gece baştan başa karaciğerinizi alkolü detoksifiye etmek için çalıştırır ve vücudun yağı ketonlara dönüştürmesini engeller. Bu da gece yağ ışıklandırma sürecini değil eder.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678