Geveze TeknolojiTurkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW ile iş birliği yaptı

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Yeni oyun platformu Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW iş birliği ile Türkiye sunucuları üzerinden yepyeni bir tecrübe sunmaya başlıyor. Oyun dünyasında gitgide popüler ışık halkası gelen bulut oyun teknolojisi; oyun oynamak için gereken kuvvetli donanım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kullanıcıların kendi cihazlarından verdiği komutları sunucular üzerindeki başka enerjik bir bilgisayara aktarıp orada elde edilen sonucun her yerde kullanıcının cihazına yayınlanması ile çalışan teknoloji baştan sona oyun dünyasında ezberler değişiyor. NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS bir uçtan bir uca en yeni oyunları oynamak, internet üzerinden film izlemek dek kolay ve ulaşılabilir ayla geliyor. Oyun oynamak için fiyatı yüksek donanımlara, tatmin edici disk alanına sahip olma gibi zorunluluklar böylelikle ortadan kalkıyor.

Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW ile meslek birliği yaptı

‘Cyberpunk 2077’, ‘The Witcher’ serisi, ‘Fortnite’, ‘League of Legends’, ‘Apex Legends’ gibi 650’den pozitif oyunu kataloğunda bulunduran NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS, yeni çıkan popüler oyunlarla kataloğunu kesintisiz güncelleyecek. NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS aboneleri kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın tüm bu oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabilecek.

Turkcell GAMEPLUS, NVIDIA GeForce NOW ile iş birliği yaptı

Murat Erkan: Oyun sektörünün geleceği bulutta

Türkiye’de bulut tabanlı oyun sektörü için kayda değer bir adım attıklarını bildiren Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: “Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir buluş. Dünya çapında yapılan araştırmalar da bulut tabanlı oyun platformlarına ilgilinin gitgide artarak artığını gösteriyor. Biz de sektörün bir numarası NVDIA ile meslek birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS bir uçtan bir uca aktüel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız meslek birliktelikleri ile pazarın öncüleri aralarında yer almayı hedefliyoruz.”

‘Online oyunlar 5G ile daha da hız kazanacak’

Bulut tabanlı oyun platformlarının 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla daha da sürat kazanacağını gösteren Erkan, “Dünyada oyun pazarı tez büyümeye devam ediyor ama bir yana da ilerleyen teknoloji sebebiyle sektörde büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Online oyunlarda sürat büyük siklet taşıyor. Biz de yakın gelecekte 5G’ye geçişle birlikte kullanıcılarımıza dünyaya örnek olacak hızda bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aylık ve dönemsel abonelik modeliyle çalışacak olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS’ta; Steam, Epic Store, Uplay, Riot ve daha çoğu dinç platformun desteği bulunuyor. ‘Fortnite’, ‘Apex Legends’, ‘League of Legends’, ‘Minecraft’ ve ‘Counter Strike’ gibi oyunlara bedava olarak erişilebilen Turkcell GAMEPLUS’ta 7/24 kesintisiz yazılmış takviye hizmeti de veriliyor.

İlk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya hizmet verecek olan NVIDIA GeForce NOW powered by GAMEPLUS’ı ilk kullananlardan almak isteyen oyunseverlerin  www.gameplus.com.tr üzerinden ön kayıt oluşturması gerekiyor.

– Basın Bülteni

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetGeveze Mobil

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678