Geveze TeknolojiSuni zeka destekli tarım girişimi Aerobotics, 17 milyon dolar yatırım aldı

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Çiftçilerin çiftliklerini, ağaçlarını ve meyvelerini yönetmelerine yardımcı olmak için suni zeka kullanan Güney Afrika merkezli Aerobotics, Naspers’ın yatırım kolu Naspers Foundry kadar yönetilen B Serisi yatırım turunda 17 milyon dolar yatırım aldı. Tura Cathay AfricInvest Innovation, FMO: Entrepreneurial Development Bank ve Platform Investment Partners katıldı.

2014 yılında James Paterson ve Benji Meltzer kadar kurulan Aerobotics, derhal meyve ve ağaç çiftçileri için aletler üretmeye odaklanıyor. Yapay akıl, insansız hava araçları ve diğer robotları kullanan teknolojisi, ağaçların ne süre hasta olduğunu tespit, zararlıları ve hastalıkları izleme ve daha iyi verim yönetimi için çözümlemeli dahil almak üzere bu mahsullerin sağlığının izlenmesine ve değerlendirilmesine tezgâhtar oluyor.

Şirket, narenciye yetiştiricilerinden keza ağaç keza de meyve görüntülerini toplayarak ve işleyerek çiftçilere bağımsız ve güvenilir verim tahminleri ve hasat programları sunuyor. Buna karşılık, çiftçiler stoklarını hazırlayabiliyor, talebi tahmin edebiliyor ve müşterilerinin en iyi kalitede ürün almasını sağlayabiliyor.

Yedi yaşındaki teşebbüs, Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde bulunuyor. ABD, Avustralya ve Portekiz’de de ofisleri yer alan teşebbüs, Afrika, Amerika, Avrupa ve Avustralya’da 18 ülkede etkinlik gösteriyor. ABD şirketin ilk pazarı ve Aerobotics, biri ağaç yaşını tahmin etmek için sistemler ve yöntemler, diğeri ise verimi tahminde bulunmak için sistemler ve yöntemler almak üzere ülkede bekleyen iki geçici patenti olduğunu söylüyor.

Şirket, aldığı 17 milyon dolarlık yeni yatırımı hem ABD keza de diğer pazarlar için daha pozitif teknoloji ve ürün sunumu geliştirmeye devam etmek için kullanmayı planladığını söylüyor. 

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetGeveze Mobil

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678