KadıncaRenk veren çamaşır lekesi nasıl çıkar amonyak dökebilirsiniz!

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Renk veren çamaşır lekesi nasıl çıkar? Oldukça sık karşılaşılan bu durumdan kurtulmanın pratik yollarını sizler için hazırladık. Artık kıyafetlerinizi çöpe atmak zorunda kalmayacaksınız. Peki nasıl? gelin bu sorunun yanıtı defalarca beraber öğrenelim. İşte renk veren çamaşır lekesini çıkarmanın püf noktaları! 

KIYAFETİNİZİN ÜZERİNE ALKOL DÖKÜN 

Yapmanız gereken şey üzerinde renk çıkmış olan kıyafetinizi makineye atmadan önce izopropil alkolü lekenin üzerine dökmek. Ardındaki fazla yüksek olmayan bir sıcaklıkta yıkamak. Hepsi bu dek! 

SİRKEDEN YARARLANABİLİRSİNİZ 

Boyanmış kıyafetlerin üzerine kür olarak kullanabileceğiniz amonyak ve sirke çözeltisinden yararlanabilirsiniz.  Bir fincan amonyak içerisine bir fincan beyaz sirkeyi öbür bir yerde karıştırınız. Bir sünger ya da pak bir kumaş kumaş ile kir üstüne uygulayınız. Ardından yıkayın. Kıyafetinizin üzerindeki lekelerin fazla basit bir şekilde çıktığını göreceksiniz. 

SIVI TEMIZLIK MADDESI UYGULAYABİLİRSİNİZ 

Renk veren çamaşır lekesinden kurtulmanın bir başka yolu da istikrarsız deterjan eklemektir. Bir leğenin içerisine kıyafeti koyup üzerini de kapatacak biçiminde su ekleyip sıvı deterjan ilave edin. Bir saat bekletmeniz tatmin edici olacaktır. Arkasından durulayabilirsiniz. 

 

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetGeveze Mobil

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678