Yerel SohbetRektör Karadağ, YOBU TV ve BOYSİS hakkında bilgilendirmelerde bulundu

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Dr. Ahmet Karadağ, yakın zamanda hayata geçirilen BOYSİS BOZOK Mobil uygulaması, YOBUTV çevrimiçi video içerik platformu ve Endüstriyel Kenevir alanında yürütülen son çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rektörlük binasında düzenlenen basın toplantısında Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’ni aktif ışık halkası getirmek için çalıştıklarını söyleyen Rektör Karadağ, “Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi için kurucu dekan atamalarıyla ilgili alıştırma ve taleplerimizi YÖK’e bildirdik. “İnşallah 2021 yılında bu fakültelerimizde kurucu dekan ataması ve zorunlu akademisyen sayısının tamamlamasını sağlayarak 2022 yılında öğrenci alıp eğitime başlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Pandemi döneminde uzak eğitime yönelik önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini anlatan Karadağ, “Bu süreçte ayrıca öğrenci hem de akademisyen odaklı çalışmalar yapıldı. En Ince Ayrıntısına Kadar kendi imkanlarımızla oluşturulan BOYSİS uygulaması Türkiye’de böylece fazla üniversitenin dikkatini çekmiş ve bizimle irtibata geçmişlerdir. Pandemi sürecinde öğrencilerimizin uzak öğrenme deneyimlerini eksiksiz yaşamaları için android ve IOS işletim sistemleri ile uyumlu, BOYSİS ile entegre çalışan bir mobil uygulamayı da hayata geçirdik. Mobil uygulamamızda öğrencilerimiz ders konularını görüntüleyebilir, forum tartışmalarına katılabilir, ödevlerini gönderebilir, notlarını görüntüleyebilir ve bunlar gibi birçok etkinliği gerçekleştirebilirler.” biçiminde konuştu.

Karadağ, YOBU TV’nin de üniversitenin en canlı, devingen bilgi paylaşım sitesi olmasının yanı sıra bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinliklerin canlı yayınlandığı, toplumu bilgilendirdiği bir platform olarak vazife göreceğini belirtti.

Endüstriyel kenevir alanında ihtisaslaşan üniversitede kenevir üstüne çalışmaların sürdüğüne dikkati çeken Karadağ, kenevirin sap ve lif kısımlarından ısı yalıtım malzemesi üretileceğini anlattı. Karadağ, “Hocalarımız ısı izolasyon malzemesi üzerine çalışma yaptı ve örnek ürünlerle ilgili berat çalışmalarımız sürmektedir. Amacımız, endüstriyel kenevirin inşaat endüstrisinde kullanılabilirliğinin araştırılması ve hafif, dayanıklı ve termal özelikleri yüksek inşa malzemesi elde edilmesidir.” ifadelerini kullandı.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678