Yerel SohbetPandemiye karşın güneşli havayı fırsat haberdar olan vatandaşlar sokağa akın etti

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Türkiye’de yaşanan kuraklıktan azami etkilenen illerin başında gelen Yozgat’ta korona virüs salgınına rağmen güneşli havayı fırsat haberdar olan vatandaşlar sokağa akın etti.

Yozgat’ta Aralık ayında yazdan kalma günleri yaşamış vatandaşlar, güneşi fırsat kasıtlı olarak soluğu Cumhuriyet Meydanı’nda aldı. Kış mevsiminde hava sıcaklıklarının bayağı değerlerin üstünde seyretmesi kimi vatandaşı tedirgin ederken kimi vatandaşı da mutlu etti.

Vatandaşlar, korona virüs salgını sebebiyle evlerinde kalmak yerine güneşli havayı fırsat bilerek sokak ve sokakları doldurdu. Bazı vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı’nda gezip sohbet ederken bir takım vatandaşların da kentin en işlek caddelerinden olan Lise Caddesinde yoğunluk oluşturduğu gözlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek volta attıklarını söyleyen Adil Kara, “Yozgat’a bu sene beklenilen yağış bir türlü gelmedi. Yozgat’ta kış mevsiminde yaz mevsimini yaşıyoruz. Verimsiz geçen kış sebebiyle buğday üretiminde geçen yıllara oranla azalma gözlendi. Temmuz, ağustos aylarında su sıkıntısı bile yaşayabiliriz. Biran önce kar yağmasını bekliyoruz” dedi.

Yozgat’ta son yılların en verimsiz kış mevsimi yaşandığını belirten Ahmet Yadigar ise “Yozgat bu yıl en kurak kış mevsimini yaşıyor. Geçen sene bu zamanlar kar yağarken bu sene kara hasret kaldık. Kuraklıkla başımız dertte. Barajlarımızda sular azalmaya başladı. Yazın büyük oranda su sıkıntısı ile karşılaşacağız” şeklinde konuştu.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678