Geveze Teknolojiİnşaat alanlarını dronelar ile gözlemleyen TraceAir, 3,5 milyon dolar yatırım aldı

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

İnşaatlara odaklanan bir teşebbüs olarak karşımıza meydana çıkan TraceAir, şirketlerinin kaliteyi ve maliyetlerini kontrol etmesini sağlayan bir bulut platformu olarak hizmet veriyor. Bugün paylaşılan bilgilere tarafından TraceAir, A serisi yatırım turunda 3,5 milyon dolar yatırım aldı.

Teşebbüs kadar paylaşılan bilgilere tarafından laf konusu A serisi yatırım turu Londra merkezli XTX Ventures liderliğinde gerçekleşti. 3,5 milyon dolarlık yatırım turuna XTX Ventures’ın haricinde Metropolis VC, Liquid 2 Ventures, GEM Capital, GPS Ventures ve Andrew Filev de katıldı. 

2015 yılında Dmitry Korolev tarafından Kaliforniya’da kurulan TraceAir, geçtiğimiz Şubat ayında drone idare aracını kullanıma sundu. Bu araç ile birlikte dronelar kullanılarak inşaat alanlarının havadan görüntüleri elde ediliyor ve bu görüntüler üzerinden detaylı analizler yapılabiliyor.

Yapılan analizler sonucunda inşaat alanında yapılan hatalar belirleniyor ve inşaat şirketleri bu sayede tasarruf sağlayabiliyor. Alınan 3,5 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte TraceAir’ın bugüne değin aldığı toplam yatırımın 7 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. Şirketin diğer yatırımcıları arasında ise Sistema_VC, ENGEO, Independent Construction Co, PIKvc ve 500 Startups gibi kayda değer isimler yer alıyor.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetGeveze Mobil

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678