KadıncaDilin yapısına tarafından hastalık belirtileri neler rengi soluksa…

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Dilin rengi ve yapısı sağlık durumunuzun da bir yansımasıdır. Uzmanlara göre dil rengi ve şeklinden sahip olduğunuz hastalıkların ortaya çıkarılabilir. Dinç bir pembe renkte, nemli ve hafif parlak görünmelidir. Eğer dilinizde başkaca bir çeşitlilik görüyorsanız aşağıda sıraladığımız unsurlara bir göz atın…

Dil soluksa

Dilin renginin parlak pembemsi olması beklenir. Fazlaca kırmızı bir dil vücutta pozitif ısı tutulduğuna işaret edebilirken, dilin renginin çok soluk olması ise vücudun sindirim, enerji ve kan dolaşımı için yeterince ısı tutamadığını gösteriyor olabilir. Halsizlik, solunum yetmezliği ve yavaş bağırsak hareketleri, bu durumun diğer belirtileri arasındadır. Dilin renginin morumsu veya koyu renkte olması ise kan dolaşımı ile ilgili sorunların varlığına sinyâl ediyor olabilir.

Titreyen dil

Bazı vakalarda aralıksız titreyen, değişmez tutulamayan bir dil, vücudun enerjisini bitiren bir kronik hastalığa işaret ediyor olabilir. Benzer şekilde aşırı strese maruz kalmak da bu belirtiye neden olabilir.

Dilin üzerinde yağsı katman

Dilin üzerindeki tabakanın, vücudun nemiyle ilgili değişebilen bir yapısı olduğu biliniyor. Vücudumuz susamış kaldığında, dilin üzeri kuru bir hal alabilir. Benzer şekilde dilin üzerinde sarımtırak bir tabaka oluşması da susama belirtisi olabilir. Dili kaplayan ince, yağlı bir katman ise vücutta fazlaca istikrarsız biriktiğine dikkat çekici eder. Fazla fazla yağlı gıda tükettiğimizde de bu belirti ortaya çıkabilir.

Kuru ya da hafif nemliyse..

Yaş ilerledikçe vücutta meydana gelen değişimler, dilin yapısının daha kuru hale gelmesine niçin olabilir. Fazla şişman kişilerde ise dilin birazcık daha ıslak olduğu ve boyutunun da normalden biraz daha büyük olduğu görülebilir. Dilin fazla kuru olması, yeniden vücudun susuz kaldığının işaretidir.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetGeveze Mobil

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678