Geveze SohbetHarika sohbetİstanbul sohbetMobil SohbetSohbet Mobil Arkadaşlık Uygulmaları

2 sene önce Admin tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

En İyi Arkadaşlık Uygulamaları 2020

Günümüzde teknolojinin hayatımızdaki yeri arttıkça kültürde de sosyal ilişkilerimize kadar değişimler yaşanmakta. Özellikle artan salgın hastalıklar döneminde bireylerin evden dışarı çıkamaması sonucunda sosyal medya uygulamalarını kullanmalarındaki artış oranı bir hayli yüksek. Zaman zaman kendinizi yalnız hissettiğinizde ya da yeni birisiyle tanışmak istediğinizde iş yoğunluğunuzdan ya da arkadaş çevrenizin kısıtlı olmasından dolayı yeni insanlar tanıyamıyorsanız bu yazımız tam size göre. Yalnızlığın çözümü olarak sunulan arkadaşlık uygulamaları yurtdışında olduğu kadar ülkemizde de oldukça popüler olarak kullanılmakta. Nitekim artık birçok şeyi mobil cihazlarımızdan kontrol edebiliyoruz. Tüm sohbetlerimiz, kredi kartı bilgilerimiz, fotoğraflarımız gibi nicesini cep telefonlarımızda saklayabildiğimiz mobil bir çağdayız. Neden yeni birisiyle tanışmak istediğinizde teknolojinin size sunmuş olduğu nimetlerden faydalanmayasınız ki ? Sizlerde son zamanlarda yalnız kaldığınızı düşünüyorsanız aşağıda yer alan en iyi arkadaşlık uygulamalarısohbet uygulamalarıtanışma uygulamalarıflört uygulamaları listemize göz atabilirsiniz 

1.Okcupid Sohbet

En iyi arkadaşlık uygulamaları listemizin ilk sırasına Dünya’nın en çok kullanılan online sohbet uygulamaları arasında yer alan Okcupid’i sizlere göstermek istiyorum. Okcupid mobil tabanlı bir uygulama olmasına rağmen aynı zamanda bilgisayarınızdan da ulaşabileceğiniz bir eşleşme uygulamasıdır. Uygulamanın bana kalırsa kısıtlı mesaj gönderme özelliği olması büyük bir dezavantaj olsa da diğerler sohbet uygulamalarının arasında arkaplanda çalışan en uygun eşleşme yapabilen güzel bir algoritması var. Okcupid sohbet uygulamasına üye olurken dikkat etmeniz gereken nokta kişisel bilgilerinizi, hobilerinizi ya da uğraş alanlarınızı doğru girmek olmalıdır. Arkaplanda çalışan algoritma girmiş olduğunuz verilere göre en iyi eşleşme olabilecek kişileri sizlerin karşısına çıkarır.

Okcupid’i en iyi flört uygulaması yapan özelliklerden bir diğeri de karşıdaki kişiyle eşleşme olduktan sonra dilediğiniz kadar konuşabilmeniz (herhangi bir sınırlama yok) Tek sorun ideal eşleşmeyi yakalamak 

 Cinsel kimliğinize göre birçok alternatif eşleşme yakalama şansınızın yüksek olduğu Okcupid arkadaşlık uygulamasını zaman kaybetmeden denemenizi tavsiye ederim.

2.Blendr Sohbet

Dünya’da 2012 yılından beri 180 milyon kullanıcısıyla hizmet veren sanal sohbet uygulamalarından birisi olan Blendr, adı biraz farklı olsa da bu konuda gördüğüm en iyi arkadaşlık uygulamaları arasında diyebilirim. Ücretsiz arkadaşlık uygulamaları arasında yer alan Blendr, konum bilgileri üzerinden etrafınızda ilişkisi olmayan kişileri sizlere gösterir. Uygulamaya üye olurken gireceğiniz konum bilgisini daha sonradan değiştirebilmenize imkan sağlayan Blendr, etrafınızda anlık uygulamayı yükleyen kişileri göstermesi açısından oldukça kullanışlı bir flört uygulamasıdır. Arkadaşlarınızla eğlenmeye gittiğiniz bir yerde arka masanızda oturan kişiyle uygulamada denk gelebilirsiniz 

3.Tinder Sohbet

Tinder arkadaşlık uygulaması Dünya’da en çok kullanılan sohbet uygulaması olmasına rağmen üçüncü sıraya almak istedim. Neden mi ? Tinder etrafımdan almış olduğum geri bildirimler neticesinde en çok fake profil barındıran uygulama. Tabi kullanıcı sayısı oldukça fazla olunca eşleşme şansınızda bir o kadar artıyor. Akıllı telefonların konum hizmetlerini kullanarak tıpkı Blendr gibi çevrenizdeki en yakın kişiyi eşleşme olarak sunan Tinder yıldan yıla kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Karşınıza çıkan eşleşme sonuçlarını sağa ya da sola çekerek oldukça kolay kullanılabilir bir özellik sunarak eşleşme sağlayan Tinder giriş seçenekleri olarak Facebook, Google, İnstagram bağlantıları ile profilinize giren kişilerin aynı anda birçok hesabınızı görebilmesine olanak sağlıyor. Arama filtreleri arasında yaş ve konum özellikleri bulunan tanışma uygulamasında dilediğiniz zaman bildirimleri kapatarak rahatsız edilmeyebilirsiniz.

Ücretsiz arkadaşlık siteleri dendiğinde akla gelen ilk uygulamalardan olan Tinder içerisinde bulunan Süper Like ile günlük 1 defa ücretsiz olarak karşı tarafa bildirim gönderebilirsiniz. Dileyenler 25 süper like’ı 2,36 TL den satın alabilirler. Böylece günde 25 kişiye Süper Like gönderebilirsiniz. Tinder uygulamasının özelliklerinden bir diğeri ise Tinder Boost’dur. Boost sayesinde etrafınızdaki kişilere 30 dakika boyunca profilinizin binlerce kişi arasından öncelikli olarak gösterilmesini sağlar. Bu sayede beğeni alma ve karşı tarafın ilgisini çekme şansınız artacaktır.

4.InstaMessage Sohbet

Son yılların en popüler sohbet uygulamaları arasında yer alan InstaMessage sayesinde etrafınızdaki Instagram kullanan kişilerin listesini görebiliyorsunuz. Kişisel bilgisayarlardan da oturum açabilme özelliğine sahip olan InstaMessage reklamsız olmasının yanısıra ücretsiz birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır. InstaMessage’da isterseniz diğer kullancılara görünmez olabiliyorsunuz. Kulağa çok hoş geliyor dimi  Siz herkesi görebilirken kimse sizi göremiyor. Google Play üzerinde 1 milyondan fazla indirilen dating uygulamaları arasında bulunan Instamessage’da karşılıklı eşleşme söz konusu olduğunda dilediğiniz kadar konuşma gerçekleştirebilir ve sesli mesaj gönderebilirsiniz.

5.Coffee Meets Bagel Sohbet

Coffee Meets Bagel 2016 yılında kullanıma sunulan çokta eski olmayan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulamayı marketten indirdikten sonra Facebook ile giriş yapabilir ardından sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra karşınıza dilediğiniz profiller görünmeye başlayacaktır. Uygulama Tinder’a biraz benzese de kullanıcı profili emin olun ki oldukça farklı. Uygulama içerisinde günlük 1000 kahve çekirdeği size verilir ve sizde artık kahvenizin yanına bir çörek aramaya başlarsınız (çörek:partner) Yeni bir kişiyle tanıştıktan sonra kişiyi çörekler kısmında bulabilirsiniz. Elinizdeki kahve çekirdeği bittikten sonra ücretli kahve çekirdeği satın alıp kişilerle etkileşime girmeye devam edebilirsiniz. Tinder’den sıkılanlar için alternatif arkadaşlık sitesi arayanlara güzel bir platform olacağını düşünüyorum.

6.Happn Sohbet

Yüzlerce ülkede kullanılan ve ülkemizde de oldukça popüler olan en iyi arkadaşlık uygulamaları arasında gösterilen Happn ile metrobüste ya da otobüste seyahat ederken bile yan koltuğunuzda oturan kişiyi görebilirsiniz  Abartmıyorum görebilirsiniz. Konum bilgilerinizle çalışan arkadaşlık uygulaması sahte profilleri engellemek amacıyla Facebook ile giriş seçeneği koyması oldukça güzel. Facebook ile giriş yaptığınızda bütün beğendiğiniz müzik listeleri, filmler ve sayfalar Happn’da gösterilir bu sayede karşıdaki kişi sizi daha iyi tanımış olur. Uygulamanın diğer bir güzel yanı ise karşınıza çıkan kişilerin daha önce aynı konumda kaç kez bulunduğunu ve karşılaştığınızı görebilmeniz. Happn’da yolunuzun kesiştiği kişileri kalp göndererek beğenebilir, ilgi karşılıklı olduğunda mesajlaşma seçeneğini kullanabilirsiniz. Happn’da bir profili beğendiğinizde karşı tarafın sizi farketmesini beklemek istemiyorsanız charm satın almalısınız. Karşı tarafa göndereceğiniz charm ile profilinizi ön sıralara almış olup kişinin ilgisini çekmiş oluyorsunuz.

7.Interpals sohbet

Daha çok ingilizcesini geliştirmek için yabancılarla konuşma yapabileceğiniz bir uygulama olan İnterpals sayesinde yerli & yabancı yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Benim ilk olarak kişisel bilgisayarda tanıştığım sitenin mobil uygulaması olduğunu öğrendiğimde yabancı dilimi yaşadığım şehirde de geliştirebilmem açısından oldukça iyi sonuçlar almıştım. Sadece yabancı dil bilgisini geliştirmek için değil dileyenler yeni insanlarla tanışmak içinde kullanabilir  Bu açıdan düşündüğünüzde belirli bir seviyede kişilerin olduğu platform yeni denizlere yelken açmanız için bir fırsat olabilir.

8.Bumble sohbet

En çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında yer alan Bumble için Tinder’in bayan versiyonu diyebiliriz. Bumble’da önce kadınlar seçer ve onlar konuşma başlatır. A.B.D de oldukça fazla kullanılan uygulamanın ülkemizde de hatrı sayılır bir kullanıcı profili bulunmakta. Sanal arkadaşlık uygulamaları olarak kadınlar arasında kullanımı yoğun olan Bumble’ı denemek için App Store ya da Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

9.Jaumo Sohbet

Jaumo Google Play Store üzerinde 50 milyonun üzerindeki indirme sayısıyla 2020 yılında oldukça popüler tanışma uygulamaları arasında yer alıyor. Diğer flört uygulamalarının aksine Jaumo’da tıpkı Instagram gibi canlı yayınlar yapabilir story atabilirsiniz. Uygulamanın en güzel özelliklerinden biriside kişisel bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız uygulamada misafir olarak gezinebilirsiniz. Misafir olarak gezindiğinizde uygulamanın tüm özelliklerini de kullanabiliyorsunuz. Jaumo’da diğer tanışma sitelerinde göremediğiniz profilleri görebilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.

10.Hinge sohbet

Çıkış hikayesi diğer dating uygulamaları gibi olan Hinge kısa bir süre önce ciddi bir tanışma uygulaması adında yeni dönüşümünü tamamladı. Kullanıcılardan aldığı geri bildirimlerle %81 oranında tanıştığı kişiyle ciddi bir ilişki içerisine giremeyen kitleyi görmesi üzerine altyapısını değiştiren tanışma uygulaması artık Tinder vb. sosyal platformlardan ayrılıyor. Hinge daha çok kişinin fotoğraflarını, ilgi alanlarını ve sorulan sorulara cevap verme şekillerini ön plana çıkararak bireylerin ilgisini çekme arayışında. Şuan için aylık 7 dolar ile kullanıma sunulan arkadaşlık sitesi diyebileceğimiz Hinge uygulaması listemizde son sırayı alsa da amacına uygunluk olarak ilk sırada diyebilirim.

 

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781