Geveze Teknoloji Steam 2020 yılı istatistikleri yayınlandı

1 sene önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Dijital oyun mağazası olmasının yanı sıra kalabalık etkileşimleriyle de öne meydana çıkan Steam, geçtiğimiz yıl pandemi sürecinin etkisiyle birlikte altın çağını yaşadı diyebiliriz. Hayatımızı başaşağı eden Covid virüsü nedeniyle yaşamlarımızı eve sığdırmaya çalıştığımız bu dönemde video oyunlarına ayıracak daha çok zamanımız oldu ve bunlar ister istemez Dünya’nın en büyük oyun mağazalarından biri olan Steam’in 2020 yılı istatistiklerine de yansıdı. 

Steam 2020 yılı istatistikleri pandemi sürecini özetler nitelikte

2020 yılı Steam üstünde aylık ve günlük oyuncu sayılarında yükselme sağladığı gibi, platformun gördüğü en yüksek anlık oyuncu sayısında da rekorlara gittiği bir yıl oldu. Geçtiğimiz yıl içinde aylık etkin oyuncu sayısı 100 milyon gibi sayıları görürken jurnal oyuncu sayısı da 62,6 milyon olarak karşımıza çıkıyor. Devasa bir platform olan Steam için bile bunlar hayli yüksek sayılar. Mağaza üzerinde oyun satın almaya başlayan yeni kullanıcıların sayısı 2,6 milyon artarken geçtiğimiz yıla oranla %21,4 daha çok oyun satılmış. Yeniden 2019 yılına kıyasla oynama süreleri %50,7 gibi harika bir oranla yükselmiş durumda. Rahatlıkla söyleyebiliriz oysa 2020, insanların daha artı oyun satın aldığı ve daha uzun süreler oyun oynadığı bir sene oldu. Platformun gördüğü hemen olan en yüksek oyuncu sayısı ise rekor kırdı ve 24,8 milyonu gördü.

Steam 2020 yılı istatistikleri yayınlandı

Aynı zamanda Steam etkinliklerine ve indirimlerine olan ilgi de 2020 yılı baştan başa giderek arttı. Bildiğiniz gibi ilkbahar, yaz ve güz aylarında üç öbür oyun festivali düzenlendi. Bunların kapsamı bağımsız oyun geliştiricilerinin yayınladıkları demoların oyuncular tarafından oynanması ve indirimlerle süslenmesiyle artırıldı. İlkbahar oyun festivalinde 600 bin değin demo oyuncularla buluşurken, yazın yapılan festivalde 3,1 milyon ve güz oyun festivallerinde ise 5,1 milyon kadar demo indirildi

Steam’e yeni eklenen “Steam Puanları” özelliği ve puan dükkanı ise oyuncular kadar epeyce sevildi ve kısa sürede fazla popüler bir nitelik oldu. Toplamda 16 milyon oyuncunun katılımıyla 2020 yılını kapatan puan dükkanı eşya mağazasında 98 bin değin profil arkaplanı, avatar, çıkartma ve ifadelerin satılmasıyla geçtiğimiz yılı bitirdi. Oyuncular birbirlerine tam 7 milyon ödül vererek yaptıkları incelemelerin, rehberlerin, ekran görüntülerinin ve atölye öğelerinin ne kadar yardımcı olduğunu gösterdi.

Ayrıca Steam aile paylaşımı nasıl yapılır? Yazımızı da okumayı unutmayın. Peki sizler Steam 2020 istatistikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781