Geveze TeknolojiSinan Güler, şimdiye kadar spor ve teknolojiyi buluşturan 27 şirkete yatırım yaptı

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Webrazzi 2020 Ödülleri’ni kazananlar geçen hafta açıklandı. Ödüller, 35 kategoride referandum sonucunda sahiplerini buldu. Spor dünyasının en bilinçli yatırımcısı ve girişimcisi Sinan Güler, Yılın Melek Yatırımcısı kategorisinde birincil üçe girdi. Güler, spor ve teknolojiyi buluşturan projelere daha fazla ilgi duyuyor. 

Meşhur basketbolcu 2013’te sneaker butiği LastikPabuç ve mobil sosyal medya Goano’ya yatırım yaptı. Ertesi yıl Joachim Behrendt’ın kurucusu olduğu BIC Angel Investment melek yatırımcı ağına dahil oldu. Sekiz yıllık girişimcilik hikayesini anlatmaya şöyle başlıyor:

2013’ten beri, kendi imkanlarımla girişimcilik dünyasında parasal destek veriyorum, bununla beraber tecrübelerimi paylaştığım ortamlar oluyor. Kendimce benim gibi sporcular için, ayrıca bambaşka ayrıca de önemli fırsatlar barındıran bir mali vasıta girişimcilik ve melek yatırımcılık.

Bu sene ilk kez daha etkin bir şekilde bunu konuşacak ortamlar yaratma fırsatı buldum kendime. Ekosistemdeki öteki yatırımcıları gördüğümüzde, bilhassa spor dünyasından aramızda olan böylece kimse bulunmuyor, yeni yeni bu dünyayı keşfetmeye başlayan sporcuları görüyoruz. Fiilen benim hedefim de bu alanda sporcuların daha pozitif göründüğünü ortamları yaratmak.

100 girişimle tanıştı, 12’si ile işbirliğine başladı

Lastikpabuc’un beş ortağından biri olarak bu dünyaya adım attı. Platformun kurucusu Can Aristokrat ile yaptığı sohbetlerde sneaker işinin karlı olduğuna kanaat getirdiğini ve şirketin parçası olmak istediğini anlatıyor. Şu an toplamda 27 yatırıma sahip. Bu yıl kurduğu spor hızlandırıcı programı sayesinde 100’ü aşan girişimle tanışma fırsatı bulduğunu ve 12 tanesiyle değişik işbirlikleri içerisinde olduğunu söylüyor ve ekliyor: “2019 sonlarından itibaren Spor Dikeyi’nde neler yapabileceğime çalışıyorum. Bu süreci daha da geniş kapsamda çalışmaya ve değer yaratmaya sürdürmek istiyorum.”

Onun için 2020, oturtmak namına fazla faal olduğu bir sene değildi. Fakat buna karşılık fazla sayıda yeni girişimlerle tanıştığını ve spor ve girişimciliğin aralarında köprü olma noktasında oysa rolünü daha kavramlı bir şekilde öğrendiğini anlatıyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

Yatırımlar için girişimlerle buluşmak, dijitalleşmenin getirdiği imkanlarla daha basit olsa da, bedenen bir araya gelemediğimizden dolayı farklı oldu. Enerjiyi ve etkiyi anlayışlı olmak için aynı ortamda bulunmak ve arada ekran olmadan karşılaşmak kayda değer diye düşünüyorum. 2020’de girişimcilik adına spor dikeyinde neler yapabilirim düşüncesi ile geçti. 2021’de bu planlarımı daha da sağlamlaştıracak planlarımız var.

Sinan Güler’in annesi Fatma Nilgün Beşiktaş’ın eski oyuncularından, babası Necati Güler ise Türkiye basketbol tarihinin en iyi oyun kurucularından… 3,5 yaş büyük ağabeyi Muratcan Güler’in de ismini bilmeyen değil. Sinan Güler, Veri Üniversitesi’nde halkla ilişkiler okurken ilk senesinde Joe Cravens desteğiyle ABD’deki Salt Lake Community College’de basketbol bursuyla okumaya yargı kazandı Sinan Güler de Türk basketbolünün yetiştirdiği en manâlı oyun kurucu ve savunmacılarından biri. Bir taraftan ailesiyle birlikte 2011’de kurduğu Güler Legacy ile basketbol dünyasına yeni oyuncular yetiştiriyor.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678