Yerel SohbetRektör Karamustafa 10 Ocak dolayısı ile KGC’ye ziyarette bulundu KGC Başkanı Veli Altınkaya: “Bakanlığın getirdiği aşılar basın mensuplarına da uygulanmalıdır” KAYÜ Rektörü Kurtuluş Karamustafa: “Kamuoyunun bilgilenmesi için, basın mensuplarımızın önemi son derece büyük”

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Kayseri Üniversitesi(KAYÜ) Rektörü Kurtuluş Karamustafa, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni(KGC) ziyaret etti. Yapılan ziyarette konuşan KGC Başkanı Veli Altınkaya, gazetecilerin sahada risk aşağı çalıştığını söyleyerek, “Bakanlığın getirdiği aşılar basın mensuplarına da uygulanmalıdır” dedi.
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne yapılan ziyarete KAYÜ Rektörü Kurtuluş Karamustafa, KGC Başkanı Veli Altınkaya, rektör yardımcıları ve basın mensupları katıldı.
2020 yılında 20 gazetecinin hayatını kaybettiğini ve 300 gazetecinin de koronavirüse yakalandığını söyleyen Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, “Hükümet kararı ile kısıtlamalar devam ediyor. Biz her sene çalışan gazeteciler günü dolayısı ile Atatürk anıtına bir çelenk koyuyor. Orada günün anlam ve önemini gösteren bir tavır yapıyor. daha sonra cemiyetimizde protokolünde katıldığı bir kokteyl türü bir organizasyon yapıyorduk. Maskeli konuşuyoruz. Bu geçtiğimiz 10 Ocaktan sonraki belki ilk maskeli organizasyonumuz. Geçen sene 10 Ocakta vardı ama ülkemiz hemen şimdi tanışmamıştı. İnşallah bir sonraki 10 Ocakta maske bu maske ve rahatsızlık olmaz. Kayseri alimler şehri. Kayseri bugün 8085 bin üniversite öğrencisi bulunan ve 4 üniversitesi bulunan şehirlerimizden bir tanesi. Tarihi vasfına uygun bir şekilde Kayseri 4 üniversitesi ile ahenk içerisinde bir çalışma ortaya koyuyor. Türkiye’de 2020 yılı içerisinde covid19’dan 20 tane meslektaşımız hayatını kaybetti. Maraş’ta kaybeden var, Malatya’da kaybeden var, Osmaniye’de kaybeden var. Türkiye’de covid19’a yakalanmış 300 tane meslektaşımız var. Şükürler olsun fakat geri kalanlar hayattalar. Aşı uygulaması başladığı zaman sağlıkçılar, belirtilen yaşın üzerindeki büyüklerimize öncelik verilecek lakin hükümetimizin, Sıhhat Bakanlığının doğrusu çalışan, sahada çalışan gazeteci arkadaşlarımızın aşılanmasına da öncelik vermesini talep ederiz” dedi.
Basın mensuplarının fedakarca çalıştığını söyleyen Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa ise, “Şehrimizde fakat çalışan bütün gazetecilerin, ülkemizde ancak bütün gazetecilerin ve basın mensuplarının günlerini kutluyorum. Basınımızın değerli mensupları özellikle gazeteciler çok fedakarca çalışıyorlar. Basın mensupları sosyal mesafeye en fazla derecede uyarı etseler de ara sıra çalışma şartları dip dibe çalışmalarını gerektiriyor. Dolayısıyla ben milletimizin, kamuoyunun kaliteli bir şekilde bilgilendirilmesi hatalı bilgilendirilmemesi açısından gazetecilerimizin önemi son derece büyük. Rektörlüğümüzün aşağı yukarı 2 buçuk takvim dönemi her yerde olacak. Bu zaman kapsamında çok büyük işler yaptık. En azından üniversitemizin kampüsü geldi. İlçeleri toparladık. Bu manada kayserimizde ancak tüm basın mensuplarına şükranlarımı sunmak istiyorum. Doğrusu defalarca kurumsal bültenimiz ile ne vakit paylaşım yapsak, onu daha kaliteli bir şekilde kamuoyu ile paylaştılar. Üniversitemiz hakkında hemşerilerimizin hatta milli basında da paylaşılarak kamuoyunun üniversitemiz hakkında güzel bilgilere, nitelikli bilgilere kavuşmasına katkı sağladılar. Bunun için baştan keza bu özel günü kutlarken, ayrıca de teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA kadar geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır. sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678