Yerel SohbetOğlu için ürettiği Propolisle ‘İnsanlığa Layık Katan Girişimci’ ödülünü aldı

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Hayallerini gerçekleştirerek ilham veren girişimci kadınların 25 öbür kategoride ödüllendirildiği 3. Bayan Girişimcileri Destekleme Zirvesi yapıldı. Oğlunun bağışıklık sorununa tedavi aradığı dönemde propolis ve arı sütünü araştırarak, üretmeye başlayan Yiyecek Mühendisi Elif Aslı Tanuğur, ‘İnsanlığa Değerinde Katan Girişimci’ ödülü aldı.
Bu sene üçüncüsü düzenlenen Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreninde ülkeye değerinde katan kadın girişimcileri ödüllendirildi. Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) ve Çevre Doğa ve Tarihi Dokuyu Koruma Derneği (ÇEVDODER) kadar organize edilen etkinlikte, “Yeni Normalde Bayan ve Dayanışma” paneli de gerçekleştirildi.

İlk olarak kendi oğlu için ürettiği Propolisle gelen galibiyet
Oğlunun bağışıklık sorununa tedavi aradığı dönemde propolis ve arı sütünü araştırarak, üretmeye başlayan Yiyecek Mühendisi Elif Aslı Tanuğur, propolisin oğlunda etkilerini görünce, girişimci olmaya karar verdi. Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile yerli olarak üretmek için 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te firması BEE’O propolisi kurarak çalışmalarına başladı. Tanuğur “İnsanlığa Layık Katan Girişimci” ödülünü alırken yaptığı konuşmasında “Beni bu ödüle değerinde gören tüm jüri üyelerine ve organizasyonda emeği geçen bütün kurum ve kişilere tek tek teşekkür ediyorum. Bu benim için fazla anlamlı bir ödül çünkü yolculuğuma bütün da bu amaçla, yani insanlığa, doğaya, arıcılığa, arıcılığın geleceğine katkıda bulunmak için çıkmıştım. Oğlum için üretmeye başladığım propolisi ihtiyacı olan herkese doğru şekilde ulaştıralım, ülkemizde arıcılığı geliştirelim ve arının doğaya katkısı konusunda farkındalık oluşturalım istemiştim. Gururla söylüyorum ki çalışanlarımızın yüzde 65’i bayan. Hem ülkemizde daha pozitif kadınımızın arıcılık yapmasını karşılamak için projeler yürütüyoruz. Bugün 37. ödülümüzü alıyoruz ve bunların tümü bizim için ayrı olarak birer kibir ve motivasyon kaynağı. ” dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA göre geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında bulunan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır. sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678