Geveze DiziMucize Hekim 52. Birim Fragmanı

4 ay önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Güney Kore dizilerini uyarlamasıyla bilinen MF Yapım’ın FOX TV için yaptığı Mucize Doktor, bir tıbbi drama dizisidir. Mucize Hekim dizisi Güney Kore’de yayınlanan Good Doctor dizisinden uyarlanmıştır. Good Doctor dizisi 2013 yılında Güney Kore’de yayınlanmış ve çok beğenilmiştir. Adı ülke sınırlarını aşmış ve The Good Doctor adıyla 2017 yılında ABD’de uyarlanmıştır. Bu Nedenle Good Doctor dizisi Mucize Hekim adıyla Türkiye’de bitmiş uyarlanmış oldu. Yusuf Pirhasan’ın yönetmenlik yaptığı Mucize Doktor dizisinin senaryosunu Pınar Bulut ve Iftihar Koralp kaleme alıyor. Taner Ölmez, Mucize Doktor dizisinde başrol olarak yer alıyor. Bu isme Reha Özcan, Özge Özder, Övünç Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Murat Aygün, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hazal Köseoğlu, Korhan Herduran ve Adin Külçe eşlik ediyor.

Mucize Hekim dizisi konusu

Mucize Doktor dizisi büyük zorluklarla uğraş eden bir doktorun hikayesini konu alıyor. Epeyce başarılı genç bir hekim olan Ali’nin büyük bir sırrı vardır. Bu sırrı kimselere, en yakın dostlarından bile saklamaktadır. Bu büyük sırrı ise şudur. Ali fiilen Otizm ve Savant Sendromuna sahiptir. Savant Sendromuna sahip kişilerin genel zekası düşüktür ama buna rağmen bazı alanlarda başarılı, yetkin ve veri sahibi oldukları görülmektedir. Ali’nin bu alanı da doktorluktur. İnsanlarla iletişime geçmekte büyük zorluklar yaşayan Ali, özel durumunu hastanedeki iş arkadaşlarından ve hocalarından saklamak için çaba vermektedir. 

Mucize Doktor dizisi karakterleri

Ali (Taner Ölmez): Otizm ve Savant Sendromuna sahip genç bir doktordur. Küçük bir kent büyüyen Ali, Tıp Fakültesini kazanmış ve okulundan başarıyla mezun olmasının gerisinde doktorluğa yeni adım atmıştır. Özel durumu sebebiyle genel zekası düşüktür oysa tıp alanında oldukça yüksek düzeyde bir donanıma sahiptir. İnsanlarla konuşmak, haberleşmek onun için böylece de basit değildir. Özel durumu yetmezmiş gibi üstelik tüm bunları hocalarından ve iş arkadaşlarından gizlemek için mücadele sarf etmektedir. Böylece ki en yakın dostlarının bile bundan haberi yoktur. Durumunu saklamak için kendine has bir yöntemi vardır. Dinç bir hafızası vardır, gördüğü bir şeyi kolay basit unutmaz.

Mucize Hekim 52. Birim Özeti

Mucize Doktor , yeni bölümü ile 04 Mart Perşembe 2021 tarihinde Fox Tv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan bölümü, tekrar birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak. sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetGeveze Mobil

Hazan SohbetGoogle Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.