Geveze TeknolojiMerkez Bankası’nın 7/24 para transferi karşılayan hemen olan ödeme sistemi FAST, kullanıma açıldı

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Merkez Bankası’nın 7 gün 24 saat para transferi karşılayan hemen olan ödeme sistemi FAST‘ten (Fonların Hemen Olan ve Aralıksız Transferi) daha önce bahsetmiştik. Yeni ödeme sistemi ile birlikte kullanıcılar, ayrı bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini saniyeler içinde gerçekleştirebiliyor ve hesaplar arasındaki para transferleri 7 gün 24 saat yapılabiliyor. 

18 Aralık 2020 tarihinden itibaren pilot başvuru olarak hizmete sunulan FAST, bugün itibarıyla kullanıma açıldı. Merkez Bankası (TCMB), Fonların Anlık ve Aralıksız Transferi (FAST) sisteminin başladığını duyurdu. Bugün uygulamaya konulan yeni cins 7/24 hemen olan perakende ödeme uygulaması olan FAST için pilot testler de tamamlandı.

Merkez Bankasının 7/24 anlık ödeme sistemi FAST (Fonların Anlık ve Kesintisiz Transferi) kullanıma açıldı. FAST ile devreye alınan kolay adresleme doğru bundan böyle telefon numarası, kimlik numarası ve e-posta adresine de para aktarma etmek olası: https://t.co/BE3CGKlyiY

— Merkez Bankası (@Merkez_Bankasi) January 8, 2021

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bünyesinde geliştirilen yeni tür 7/24 anlık perakende ödeme uygulaması Fonların Hemen Olan ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi, bankalarla sürdürülen pilot testlerin tamamlanmasının arkasından, 8 Ocak 2021 (bugün) itibarıyla kullanıma açılmıştır.

İlk aşamada 50 TL limitli

FAST Sistemi ile birlikte, elektronik ödemelerin sisteme belirtilen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve pratik bir şekilde başlatılmasını karşılayan Basit Adresleme Sistemi de kullanıma sunuldu. FAST Sistemi, yaygın kullanımının yakından izlenmesi amacıyla, ilk aşamada 50 TL limitli olarak başlatıldı. Bu limit, kullanımın yaygınlığına tarafından derece derece şekilde artırılarak 1000 TL’ye dek yükseltilecek.

FAST Sistemi’nde operasyon limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması bekleniyor ve karekodlu ödemeler ile ödeme isteme gibi katma değerli yeni özelliklerin de yakın vadede sisteme ekleneceğinin altı çiziliyor.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678