KadıncaLahananın faydaları neler beyin fonksiyonlarını iyileştiriyor!

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Lezzetine doyum olmayan lahananın insan sağlığına olan faydalarını biliyor muydunuz? Beyin fonksiyonlarını iyileştirmesinden tutun da iltihabı azaltmasına kadar o kadar fazla konuda üstünlük sağlayan lahananın bilinmeyen faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık. İşte lahananın bilinmez faydaları… 

Beyin fonksiyonlarını iyileştiriyor

Lahana, bilhassa antosiyaninlerle batmış birçok antioksidana sahiptir.Bu özelliği doğru lahana belirli kanser türlerine karşı koruyucu olabilmektedir. Bunun yanı sıra beyin fonksiyonlarının da iyileştirilmesi konusunda fayda sağlamaktadır. 

İltihabı azaltır

Lahana ltihaplanma, tahriş, alerji, eklem ağrısı, ateş ve değişik deri hastalıklarının azaltılmasına tezgâhtar olabilir.

Yürek sağlığını korur ve kolesterolü düzenler

Faydalarını saymakla bitiremediğimiz lahana kalp sağlığını korumaya da tezgâhtar olmaktadır. Bunun yanı sıra afra asitlerini bağlayarak, fena kolesterol seviyenizi düşürmenize yardımcı olur.

Bağışıklığı artırır

Lahana, yüksek C vitamini lahana içeriği nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmede ve bağımsızlık radikallerle savaşmada muavin olur.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678