Yerel SohbetKoronavirüsü yenen Kızılay İzmir Başkanı Baykalmış’tan ‘ciddiye alın’ çağrısı

1 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Kadir ÖZEN / İZMİR, (DHA) TÜRK Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, yakalandığı koronavirüsü yenip, işinin başına döndü. Koronavirüse yakalananların, hastalığın ne dek ciddi olduğunu yaşayarak öğrendiğini söyleyen Baykalmış, “Bu insanlara tekrar sorsanız eminim oysa evlerinden çıkmazlar. Maske, uzaklık kurallarına uyacağız ve şüphesiz bu işi hafife almayacağız” dedi.
Türk Kızılayı İzmir Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış ve 3 personeli, koronavirüse yakalandı. Eşi ve 2 çocuğunun Covid-19 testleri fazla meydana çıkan Baykalmış, hastalığı yenip, görevinin başına döndü.
Pandemi sebebiyle zorlama bir dönem yaşandığını söyleyen Baykalmış, vatandaşların yardımına vefa gruplarıyla koştuklarını bildirdi. Uzun süre evlerine giremediklerini kaydeden Baykalmış, “Bu da bizim risk grubuna girmemize yol açtı. Ne kadar maske, mesafe kurallarına uysak da bir takım personelimiz ve ben bu illete yakalandık. Bilhassa devletimizin uygun gördüğü ilaçları kullandık, tavsiyelere uyduk. 10 jurnal bir karantina süreci var, buna uyduk. Oysa eşime ve 2 çocuğuma bu hastalığı bulaştırdık. Çocuklar 18 yaşın altında olduğu için daha hafif atlattı” dedi. “Alev düştüğü yeri yakar” diyen Kerem Baykalmış, “Bizde şöyle bir psikoloji var; ‘Biz bunu kapmayız, kapsak da geçiririz’. Lakin çevremizden birçok sağlıklı insanın vefat haberleriyle harika derecede üzüldük. Eşimizden, dostumuzdan akrabalarımızdan birçok insanın bu rahatsızlığa yakalandığı oldu. Bu işin şakası yok” diye konuştu.
Hastalığı ağır geçirmediğini bildiren Baykalmış, “Eşimin beden ağrıları nedeniyle döktüğü gözyaşlarına tanık oldum. Kimi millet bunu hastanelerde geçirdi. Bazıları solunum zorlukları çekti. Kimi insanlar entübe oldu. Kimi insanları kaybettik. Kimi halk kurtuldu. Bu insanlara her yerde sorsanız, eminim ancak evlerinden çıkmazlar. Maske, mesafe kurallarına uyacağız ve kesinlikle bu işi hafife almayacağız” dedi.
DHA-Genel Türkiye-İzmir Kadir ITINA
2021-01-10 09:28:50

Anadolu Ajansı, DHA, İHA göre geçilen tüm İzmir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İzmir Haberleri alanında bulunan haberlerin hepsinin yasal muhatabı haberi geçen ajanslardır. sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678