KadıncaKadınlarda idrar kaçırma neden olur çok doğum yaptıysanız…

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

“İdrar kaçırma ayrıca erkeklerde ayrıca de kadınlarda yaşanan bir durumdur ama kadınlarda daha sık görülür. Kadınlardaki idrar kaçırma sorunu; idrar kanalı etrafında yer alan kolajenlerin, kasların güçsüzleşmesi gevşemesi sebebiyle oluşur. Bu şart daha çok; çocuk doğurmuş kadınlarda ve yaşlanma ile birlikte gelişir. Bu durumda ‘Stres Üriner İnkontinens’ (SUİ) dediğimiz koşul gelişir. Cildiye Uzmanı Dr. Ayfer Açık Fikirli konu hakkında bilgiler verdi.”

HANGİ DURUMLARDA İDRAR KAÇIRMA TETİKLENİR?

Karın içi basıncının arttığı

Öksürme
Gülme
Hapşırma
Tuvalete doğru koşma gibi durumlarda; ani idrar kaçırma görülmektedir. 

KADINLARDAKİ İDRAR KAÇIRMA SORUNUNUN NEDENLERİ NELERDİR?

Kadınlarda idrar kaçırmanın en önemli nedeni; senet dokusunun gevşemesidir! Yani yaşa emrindeki bu alandaki gevşeme ve elastikiyet kaybıdır!

Öteki Sebepler 

Bayağı doğum yapmış almak
Çok doğum yapmış elde etmek
Aşırı şişman edinmek (obezite)
Genetik sebepler
Kronik kabızlık
Vajinal enfeksiyonlar
İdrar taşları ve tümörleri
Menopozla ilişkili hormonal değişiklikler
Şeker hastalığı
Bazı ilaçlar
Beyin fonksiyonlarında yavaşlamaya niçin olan hastalıklar (demans, alzheimer, damarsal hastalıklar)
En sık idrar kaçırma nedenleridir. 

LAZERLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ  (ÜRİNER İNKONTİNANS TEDAVİSİ)

İstemsiz idrar kaçırma kişinin hayat kalitesini manâlı ölçüde bozan bir durumdur. Kadınlarda idrar kaçırma menopoz öncesi dönemde %25-30 iken ; menopoz sonrası dönemde %50 lere, Ihtiyar kadınlarda ise idrar kaçırma %60- %70 lere kadar çıkabilmektedir. Yani idrar kaçırma menopoz öncesi dönemde her 3 kadından birinde, menopoz sonrası dönemde ise az kalsın her 2 kadından birinde görülen önemli bir problemdir. İdrar kaçırma hayat kalitesini bozan, bu problemi yaşamış kişiyi çok zorlama durumlarda bırakabilen bir durumdur. İdrar kaçırma şikayeti mutlaka bir afiyet sorunu olarak ele alınmalı, gerekli tetkikler ve değerlendirmeler yapılmalı, altta yatan sebep bulunarak tedavisi planlanmalıdır.Kadınlarda İdrar kaçırma en sık; öksürme, gülme, aksırma, merdiven çıkma veya ıkınma gibi karın içi basıncını arttıran aktiviteler sırasında olmaktadır.Bir diğer durum ise acele idrar yapma hissiyle beraber kazanç; hasta tuvalete yetişmeye çalışırken çoğunlukla tuvalete yetişemeden idrarını kaçırır. 

LAZERLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ

Lazerle; genel duyu yitimi almadan, sızısız, kesi ve dikiş yapılmadan ve dolayısıyla enfeksiyon riski de olmadan idrar kaçırma problemini oldukça başarılı bir şekilde çözmekteyiz.

LAZERLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Vajinal kanala bir prob yardımıyla giriyoruz ve tüm kanalı 360 derece 1’er cm aralıklarla bütün alanı lazerle tarıyoruz. Bu lazer ışığı ile fototermal tesir yaratarak dokuları uyararak ayrıca yeni kolajen oluşumu tetikliyoruz; hem de mevcut kolajen dokusunda yenilenmeyi sağlıyoruz. Bu etkiler doğru idrar torbasına takviye veren vajinal ve pelvik dokular yoğun sıkılaşma sağlanmış olur ve buradaki kaslar kuvvetlenir. Yani tüm vajinal kanalı çok daha sağlam ve kaslı bir ülkü getiriyoruz. Böylece idrar kesesini destekleyen kaslar kuvvetlenince kadının idrar alıkoyma fonksiyonları da normale döner. Bu işlemle idrar kaçırma ameliyatsız olarak lazerle; hiçbir kesi ve dikiş ve kanama olmadan başarılı bir şekilde çare edilmiş olur.

Takriben 15-30 dakika değin kısa sürede tamamlanan operasyon adamakıllı ağrısızdır ve anestezi gerektirmemesi gibi üstünlükleri ile epeyce etkili bir tedavi yöntemidir.Lazer ile İdrar kaçırma problemi Lazerle çare edilirken olarak;  vajinal bölge daraldığı, sıklaştığı için; benzer esna da genital alan estetiği de yapmış oluyoruz. Yani tek işlemle ayrıca idrar kaçırma problemini çözmüş oluyoruz ayrıca de vajina sıkılaşma yapmış oluyoruz. Böylece hastanın İdrar kaçırma problemi çözümlenirken; cinsel hayatı da fazla olumlu yönde etkilenmiş olur. Benzer seansta hastanın talebi varsa; genital alan beyazlatıcı; iç dudak amortisman (labioplasty) işlemleri de yapabilmekteyiz.   

LAZERLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ AĞRILIMIDIR?

Hayır, kesinlikle değildir. Hastalar göre son derece dar bir şekilde tolere edilir.Laser ile İdrar kaçırma tedavisi işlemi sızısız, tehlikesiz, ast etkisi olmayan, basit tolere edilebilen ve çok etkin bir tedavidir. 

LAZERLE İDRAR KAÇIRMA İŞLEMİ İYİLEŞME SÜRESİ NEKADARDIR?

Hasta uygulamadan hemen daha sonra olağan hayatına geri dönebilir. Herhangi bir istirahat gerekmez. Hasta meslek hayatına da hemencecik dönebilir.  Aynı gün içinde banyo yapmanızda da bir sakıncası yoktur.

LAZERLE İDRAR KAÇIRMA İŞLEMİNDEN NEKADAR VAKIT SONRA CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLEBİLİR?

İşlemden iki hafta sonradan olağan cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz.

LAZERLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİNİN AMELİYATA AVANTAJLARI NELERDİR?

İşlem öncesi ve sonrasında hiçbir bakım gerektirmez.
Ameliyat olmadığı için genel anestezi gerektirmez.
Hiçbir kesi ve dikiş yapılmaz 
Başvuru Formu esnasında ve sonrasında acı ve sızı yoktur.
İşlem 15-30 dakika gibi oldukça kısa bir sürede tamamlanır.
Günlük yaşantıya derhal dönülebilir.
Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti karşılayan epeyce etkin bir yöntemdir.
Komplikasyon riski ve hiçbir emrindeki etkisi yoktur.

KAYNAK:MAHMURE

 

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678