Başarı HikayeleriGenel Gwynne Shotwell’in başarı hikayesi

1 sene önce Admin tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Gwynne shotwell , 1963 yılında , Amerika’nın İllinois eyaletinde küçük bir bölge olan Evanston’da dünyaya geldi. Ortaokula kadar Libertyville’de okuyan shotwell, annesinin seçimiyle bilim ve mühendislik alanına yöneldi.

Kariyerinin ilk zamanlarında otomotiv sektöründe kariyerine başlamaya karar verdi ve Crysler Corporation’a katıldı.

Crysler’da yöneticilik eğitimi programına katıldı ama daha çok uygulamalı mühendislik alanında çalışmak istediği için bu sektörde fazla kalmadı.

1988 yılında, otomotiv sektöründen ayrılarak El Segundo araştırma merkezinde bulunan Aerospace Corporation’da çalışmaya başladı.

10 yıl boyunca burada uzay aracı tasarımı, uzay mekiği entegrasyonu , kızılötesi imza modellemesi olmak üzere şirketin çeşitli alanlarında çalıştı.

1998 yılında, El Segundo’da düşük maliyetli roketler üreten Microcosm İncorporation’da uzay sistemi departmanına müdür oldu.

Burada yönetim kurulunda görev aldı ve iş geliştirmeden sorumluydu.

2002 yılında, Elon Musk’ın çağrısıyla , iş geliştirme departmanının başkan yardımcısı olarak SpaceX’e katıldı.

Shotwell , SpaceX’in 7. çalışanıydı. Elon Musk, onu aradi ve iş geliştirme departmanı başkan yardımcılığı pozisyonu için bir görüşme yapmak istediğini söyledi.

Birkaç dakikalık görüşmenin ardından şirketi turladılar ve Shotwell, SpaceX’te çalışmaya başladı. Başta , SpaceX ile bu kadar uzun süre çalışmayı düşünmemiş olsa da bu şirkette çalışmak , hayatının en büyük başarısı oldu.

Şimdi de, SpaceX’te başkan olarak çalışmaya devam ediyor ve günlük işlemler de dahil olmak üzere tüm stratejik ilişkileri o yönetiyor.

Başarıları, Dünya tarafından takip edilen Gwynne Shotwell, 2011’de Uzaydaki Bireysel Başarı alanında, “Dünya Teknoloji Ödülü”ne layık görüldü. Sonraki yıl da Uluslararası Onur Listesi’nde “Teknoloji’deki Kadın” ödülünü alan Shotwell, 2014’e, Forbes tarafından yayınlanan Dünyanın en güçlü 100 kadını listesinde yer aldı.

Görülüyor ki , kendini geliştiren , aynı zamanda iyi bir konuşmacı olam ve bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında etkinliklere katılıp başarılarını ve uzay teknolojilerini anlatan Gwynne Shotwell, Elon Musk icin çok doğru bir tercih olmuş.

SpaceX’in başarılı olması için çalışan bu ikili, mucizeler yaratmaya devam edecek gibi görünüyor.

musk’ın, risk alma ve geleneksel olmayan çözümleri ya da hedefler konusunda olağanüstü isteklililiğine karşı her zaman anlayışlı olan Shotwell , Elon Musk ile çalışmak hakkında şunları söylüyor:

“Onunla çalıştığım 15 yıldan fazla süre boyunca, onunla iddialaşmamak gerektiğini ve bir işin yapılıp yapılamayacağını sorgulamamayı öğrendim.”

http://www.gevezebiz.com http://www.mynetsohbeti.com

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740