Geveze Teknoloji Gigabyte, RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını duyurdu

2 sene önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

AMD’nin RDNA 2 oyun mimarisi tarafından desteklenen Gigabyte Radeon RX 6900 XT ekran kartı, ultra yüksek kare hızlarında 4K oyun deneyimi için tasarlanmış. Ekran kartının sahip olduğu RDNA 2 teknolojisi, düşük güç tüketimiyle yüksek performans sunmak üzere yüksek sürat ve gelişmiş güç verimliliğinin yanı sıra data aktarımını, gecikmeyi ve zor kullanımını en aza indirmek için yeni bir önbellek tasarımıyla birlikte geliyor. Buna ilave olarak DirectX 12 Ultimate desteği, oyunları yeni bir gerçekçilik düzeyine yükseltmek için ışın izleme, hesaplama ve rasterleştirilmiş efektlerin enerjik bir karışımını oyuncuların kullanımına sunuyor.

Gigabyte, RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını duyurdu

Gigabyte, RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını duyurdu

Donanım dünyasının yıldızlarından biri olan Gigabyte, RDNA 2 mimarisine sahip RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını resmi olarak duyurdu. 7 nm fabrikasyon sürecinde üretilen ekran kartı, 5120 GPU çekirdekli Navi 21 XTX yonga setinden gücünü alıyor. 128 ROP ve 320 TMU ünitesi sunan kart, 16 Gbps/sn bellek saat hızında çalışıyor. PCI-Express 4.0 ara birimi üzerinden anakarta bağlanan karta, 256-bit hafıza bilgi yolunda 16GB GDDR6 video belleği eşlik ediyor. 1 adet 8-pin PCIe baskı konnektörü üzerinden beslenen ekran kartının üzerinde 2 adet DisplayPort 1.4a, 1 adet HDMI 2.1 ve 1 adet USB Type-C antre çıkış bağlantıları yer alıyor.

Ayrıca MAX-Covered soğutma çözümü, LCD ekran görünümü ve RGB Fusion 2.0 gibi özelliklerle donatılan ekran kartı, özelleştirilebilir panel ve RGB aydınlatma isteyen oyunculara hitap ediyor. Bütün blok her tarafında optimum hava akışını temin etmek için tasarlanan Aorus Master, selefine nazaran daha büyük bir bakır levhayla birlikte geliyor. 7 adet kompozit ısı borusuna yer verilen kartta, işlemciden gelen ısının homojen bir şekilde dağıtılması sağlanıyor.

Son olarak siz bu haber hakkında ne düşünüyor sunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim SohbetHilal SohbetMynet SohbetGeveze Mobil

Hazan Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781