Kadınca Çevreyi korumak için neler yapabiliriz pet şişe yerine matara kullanın!

1 sene önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Minimalist hayat, son dönemin en popüler ve çevre dostu akımı olarak öne çıkıyor. Ruha iyi gelen bu yaşam tarzı bununla beraber dünyayı korumaya da muavin oluyor. Çevreyi korumak için günlük yaşamınızda neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız haberimize bir göz atın!

Pet şişe almamak

tekrar tekrar çantanızda bulundurduğunuz bir matara ya da cam şişeniz olsun. Bu Nedenle pet şişe alımını en üye indirmiş olacaksınız ve çevreye manâlı bir katkıda bulunacaksınız.

Plastik olanlar yerine sırça kaplar

Sırça, plastiğe göre çok daha dinç ve seçim edilmesi gereken bir alternatiftir. Bu araç gereç plastikten çok daha güvenli ve çevre dostudur. Sırça kaplar daha dayanıklıdır ve plastik kapların aksine ayrıca düşük ayrıca de yüksek sıcaklıklar için iyidirler. Cam kaplarda her yemeği saklayabilirsiniz; pişmiş, çiğ, tatlı, ekli… Cam kaplar bulaşık makinesinde yıkanabilir, fırında kullanılabilir. 

Plastik poşetler

Plastiklerin üretiminin ve kullanımının gezegene ne dek zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Birçok ülke plastik kullanımını en üye indirmek hatta ayrıntılarıyla imha etmek için incelemeler yapıyor. Siz de gezegene bir iyilik yapıp plastik kullanımını azaltabilirsiniz.

Alışverişe çıktığınızda marketlerdeki plastik poşetleri uygulamak yerine bez bir alışveriş çantası edinin. Bu Nedenle hiç poşet kullanmadan alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pabuç stoğu

Hayatınız baştan başa yalnızca beş defa giyeceğiniz bir ayakkabıyı satın elde etmek gerçekte fazla gereksizdir. Pabuç alışverişi yaparken böylece çok şeyle tamamlayabileceğiniz, uzun süre kullanabileceğiniz parçaları seçin. 

Bambaşka mutfak aletleri kullanmamak

Yemek pişirmek için birçok süre ocak, tencere, fırın yeterli oluyor. Natürel ama bazı ahali en sevdiği waffle makinesinden veya mutfak robotundan sözünden dönmek istemiyor. Fakat bu cihazlar başlıca mutfak raflarında bekliyor ve ayda yılda bir kullanılıyor. Yeni bir kahve ya da yoğurt yapma makinesi yerine doğrusu hitiyaç duyduğunuz bir şeyi edinmek her yönden fayda sağlayacaktır. Ayrıca hızlı tüketim sektörüne katkı maddesi sağlamamış olursunuz, keza paradan hem de yerden tasarruf edersiniz.

Yer kaplayan sofra takımları

Minimalizmin amacı, yalnızca gerekli sayıda şeye sahip olmaktır. Bu, ‘misafirleriniz olursa’ diye 20 tabak setine ya da diğer bir şirin bardağa ihtiyacınız olmadığı anlamına kazanç. Gerçekten ihtiyacınız olmayan şeyleri satın almayın. Yalnızca her gün kullanacağınız tabakları satın alın.

Çantalar

Çağdaş dünyada, çanta dekoratif bir aksesuar değil, kuşkusuz gerekli bir parçadır. Tıpkı ayakkabılar gibi ayrı amaçlar için 2-3 çantaya sahip olmak yeterlidir. Sayısız çantaya kimse ihtiyaç duymaz, değil mi?

Çekicilik ürünleri

Kozmetik mahsul alışverişi yaparken çoğu insan kendine engel olamaz ve ihtiyacı olandan çok daha fazlasını satın alır. Peki o kadar kremi, temizleme jelini ya da makyaj malzemesini ne yapacaksınız? Sonuçta hepsinin bir son kullanma tarihi var. Sadece en ihtiyacınız olan ve her gün kullanacağınız ürünlere yatırım yapın.

Tıraş Bıçağı

Tıraş için aralıksız jilet satın olmak yerine bir tıraş makinesi olmak uzun vadede fazla daha karlı olacaktır. Jiletler başvuru açısından epeyce tehlikelidir ve her başvuru sonrası atmanız, yenisini almanız gerekir. Fakat tıraş makineleri dayanıklı çelikten üretilir ve uzun zaman sizinle beraber kalır.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740