Yerel SohbetBakan Kasapoğlu: Birileri fitne üretecekler, biz onlara karşın hizmet üreteceğiz

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Birileri fitne üretecekler, biz onlara karşın hizmet üreteceğiz. Birileri yalanla, iftirayla bazı faaliyetleri, çalışmaları karalamaya çalışacak, biz onlara inat daha çok üreteceğiz. Aralıksız Olarak, yılmadan, yorulmadan çalışacağız” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir dizi analiz ve görüşme için Burdur’a geldi. Bakan Kasapoğlu, başlangıçta Burdur Valiliği’ni ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu’nu Vali Ali Arslantaş, AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ile öteki ilgililer karşıladı. Bakan Kasapoğlu´na eşi Betül Kasapoğlu da eşlik etti.
Bakan Kasapoğlu, Valilik bahçesinde il merkezi ve ilçelerde yapılacak 13 sentetik çim saha, iki benzeri olimpik yüzme havuzu ve spor salonu inşaatı protokol imza töreninde konuştu. 2021 yılının birincil ziyaretini Burdur’a yaptığını söyleyen Bakan Kasapoğlu, “2021 yılı İstiklal Marşı yılında bu ziyareti Mehmet Akif’in şehri Burdur’a yerine getirmek bizim için de anlamlı, heyecanlı. Bugün Burdur’umuzun spor geleceğini daha da kuvvetlendirme namına, Burdur’umuzun gençlerini yarınlara daha donanımlı taşıma namına buradayız” dedi.
‘YILMADAN, YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ’
“Bizim felsefemizde durmak hiçbir zaman olmadığı gibi bundan daha sonra da olmayacak” diyen Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:
“Birileri fitne üretecekler, biz onlara rağmen hizmet üreteceğiz. Birileri yalanla, iftirayla bir takım faaliyetleri, çalışmaları karalamaya çalışacak, biz onlara inat daha fazla üreteceğiz. Vatandaşımızın refahı vatandaşımızın aydınlık yarınları için daha çok çalışacağız. Tuzaklar kurulacak. Onlara karşın, daha zinde, daha moralli, daha inançlı duracağız ve inşallah tıpkı bugüne değin olduğu gibi bundan sonradan da bu ülkenin parlak yarınları, insanımızın mutluluğu için tekrar tekrar, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. İşte o yüzden bugün buradayız.”
‘KADINLARIMIZI SPORA, TESİSLERİMİZE MISAFIR ETME EDİYORUM’
2021 İstiklal Marşı yılında milli ve milletlerarası anlamda yapılacak çalışmalar ve projelerden bahsederken, kadınerkek bütün vatandaşları bakanlığın tesislerinden yararlanmaya çağıran Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sporun cümbür cemaat için olduğunu düşünüyorum ve kadın odaklı spor stratejimizde, politikamızda kadınlarımızın öncülüğünde spor yarınlarımızın daha kuvvetli olacağına inancımı belirterek, kadınlarımızı bilhassa spora, tesislerimize ziyafet ediyorum. Sporda yeteneği olan gençlerin elinden tutarak inşallah onlarla birlikte daima ifade ettiğimiz iddialı Türkiye’yi daha ileriye götürmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.
SALDA GÖLÜ’NDE İNCELEME
Bakan Kasapoğlu, valilikteki programın arkasından Türkiye’nin Maldivleri olarak tanıdık Salda Gölü’nü ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu’na Doğa Koruma ve Ulusal Parklar Burdur 6’ncı Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Tamer Yılmaz tarafından Salda Gölü ile ilgili veri verildi.
Bakan Kasapoğlu, Salda Gölü’ndeki incelemesinin arkasında Burdur merkezde yapımı devamlı Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu´na geçti. Bakan Kasapoğlu sonradan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) kampüsünde bulunan Genç Ofis’in açılışını gerçekleştirdi. Genç Ofis’i gezdikten sonradan gazetecilere tanımlama yapan Bakan Kasapoğlu, bakanlık olarak fazla önemli yük verdikleri illerden birisinin Burdur olduğunu söyledi. Kasapoğlu, “Lüzum gençlik yatırımları, yurtlarımızla, gençlik merkezlerimizle lüzum sportif olanaklarımızla her geçen gün şükürler olsun ancak daha yukarılara taşıyoruz. Burdur´umuzdan yarınların bilim insanlarını, donanımlı gençlerini yetiştirmek birlikte yarınların şampiyonlarını her branşta yetiştirme noktasında gösterişli olduğumuzu da özellikle anlatmak istiyorum. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ndeyiz. Üniversitemizle birlikte gerçekleştirdiğimiz lüzum stat gerekse onunla birleşmiş inşa edilen Spor Bilimleri Fakültesi ülkemizin kayda değer projelerinden bir tanesi” dedi.
Genç Büro´leri ülkenin dört bir yanında yaydıklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Liselerde, üniversitelerde gençler yaklaşık olarak biz oradayız felsefesiyle açtığımız ofislerden en güzellerinden birisini Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde başlamak bizim için bambaşka bir sevinç. Rektörümüze, milletvekillerimize, sayın valimize teşekkür ediyorum. Gençlerimiz bizim her şeyimiz, en manâlı varlığımız, onlar için bugüne değin olduğu gibi bundan sonradan da Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde her türlü imkanı seferber etmekte kararlıyız. İnşallah yarınlar gençlerimizle fazla daha parlak ve müreffeh olacak” diye konuştu.
Bakan Kasapoğlu, Genç Büro açılışının peşinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yapımı tamamlanan 10 bin şahsiyet stadı gezdi. Kasapoğlu statta antrenman yapan, Bölgesel Acemi Lig´de çaba eden Maküspor’lu futbolcularla da anı fotoğrafı çektirdi.DHA-Genel Türkiye-Burdur Mesut MADAN
2021-01-07 22:34:48

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen bütün Burdur haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Burdur Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır. sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678