KadıncaAç karnına yapılmaması gerekenler narenciye suyu içmeyin!

2 hafta önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Hemencecik hepimizin duyduğu biz sözdür, “Ne yiyorsan oyuz.” Bu laf fazla içten olmakla beraber yemekten önce yaptığımız şeyler de sağlığımıza etki ediyor. Peki aç karnına yapılmaması gerekenler nelerdir? İşte açken dikkat etmeniz gerekenler…

İlaç içmeyin!

Aspirin, parasetamol ve öteki nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) aç karnına alınamaz. Etkilerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda önemli sağlık sorunlarına da (mide kanaması gibi) neden olur.

Narenciye suyu içmeyin

Turunçgillerin içerdiği asit ve sert lifler aç karnınızı tahriş eder, bu bilhassa gastrit hastaları için tehlikelidir. Narenciye suyunu kahvaltıyla beraber veya ara öğünde tüketmeye çalışın.

Sakız çiğnemeyin

Sakız çiğnerken üretilen sindirim asidi, aç karnın iç yüzeyini yıkım eder ve gastrite yol açabilir. Keza sakız çiğneyenlerin meyve ve sebze yerine abur cubur (patates kızartması, şekerleme) tercih ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Tok karnına bile 10 dakikadan fazla sakız çiğnemekten kaçının.

Kahve içmeyin

Kafeinsiz kahve bile aç karnına içildiğinde mide ekşimesi ve öteki sindirim sistemi sorunlarına niçin olabilecek asit üretimini uyarır. öte taraftan sabahları kahvaltı öğününü sıçramak serotonin eksikliğine ve günün geri kalanında kasvetli bir ruh haline neden olabilir. Sabahleyin ilk meslek olarak kahve içme alışkanlığından vazgeçemiyorsanız, sütlü içmeyi deneyin. Süt kahvenin manâsız mideye vereceği zararı azaltabilir. 

Uyumayın

Arzu ve düşük dekstroz seviyeleri uykuya dalmamızı engeller, üstünkörü uykuya ve erken uyanmaya niçin olur. İlginç bir şekilde, uykusuzluk istek hormonlarının seviyesini artırır. Akşam yemeğini atladıktan sonra ertesi gün daha fazla yememizin nedeni budur. Uyumadan önce fazla tok olmak da dürüst değildir. En iyi çözüm, magnezyum ve kalsiyum içerdikleri için süt ürünleridir. Bu unsurlar dinç bir uyku sağlayacaktır.

Yoğun çalışma

Aç karnına alıştırma yapmanın daha artı kalori yaktığına dair bir manzara var. Doğrusu aç karna egzersiz yağ kaybını etkilemez. öte yandan adale kaybı gerçektir. Vücutta enerji olmadığı için alıştırma yoğunluğu da azalır.

Yoğun antrenmanı aerobik egzersizle değiştirin. Sindirim sorunlarınız varsa, herhangi bir egzersizden önce bir şeyler atıştırsanız iyi olur çünkü maddesel aktivite, aç karnına zararlı olan mide suyunun üretimini tetikler.

Alışveriş yapmayın

Hepimiz, açlığın sahiden ihtiyacımız olandan daha artı yiyecek almamıza neden olduğunu biliyoruz. Sahiden aç bir mide, yiyecek dışı mağazalarda bile bizi daha fazla alışveriş yapmaya itiyor.

Evvelden hazır bir alışveriş listesinin yanı sıra, peşin para ödeme yapmak da tasarruf etmenize muavin olabilir. Araştırmalar, insanların kredi kartı yerine nakit ödeme yaptıklarında daha eksik masraf eğiliminde olduklarını gösteriyor.

Tartışmayın!

Çalışmalar, açlığın bizi daha da saldırgan ülkü getirdiğini söylüyor. Aç karna tartışmaktan kaçının çünkü normalden daha büyük tepkiler verme olasılığınız daha yüksek olacaktır.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım SohbetHilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678