Rüya TabirleriAbdest Bozmak

1 sene önce Che tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.

Rüyada Abdest Yarmak Görmek

Rüyada büyük abdest bozduğunu görmek, zengin için, malın zekâtını vermeye ya da infakta bulunmaya, yok­sul ve sıkıntıda olan kimse için üzüntü ve kederden kurtulmaya sinyâl eder.
Ara Sıra abdest bozduğunu görmek, malın elden gitmesine işarettir.

Rüyada büyük abdest bozduğunu görmek, gam ve kederden, zaruret ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.
İshal olduğunu gören kimse, malını tutumsuzluk eder.
Üstüne pislik bulaştığını gören kimseye, bir endişe isabet eder.
Rüyada eline bulaşan pisliği temiz­lediğini bakmak, üstünde bulunan hakkı sahibine vermeye, malındaki kiri temizlemeye ve helâl kazanca dikkat çekici eder.

Rüyada küçük abdest bozduğunu görmek, fakir için zenginliğe, esir veya mahkûm için kurtuluşa, yolcu için memleketine dönmeye göze çarpan eder.
Tuvalete ya da yerinde bir yere ufak abdestini bozan kimse, sıkıntıdan kurtulur. 
Gelip geçilen yerlere, uygunsuz bir yere minik veya büyük abdestini bozmak, başkalarına hasar vermeye muhabere eder.
İnsanların görebileceği bir yerde küçük abdestini dağıtmak, ayıplanacak veya kişiye zarar verecek bir meslek yap­maya işarettir.
Büyük ya da küçük abdestinin bir kısmını yapıp, bir kısmım tutmak, kısmî rahatlamayla birlikte malının bir bölümünü kaybetmeye işaret eder.

Bilinmeyen bir yerde ufak abdest dağıtmak, bilinmez bir kadınla evlen­meye göze çarpan eder.
Küçük ya da büyük abdestini kolay­lıkla yaptığını görmek, rızkını kolay yollardan elde etmeye, zorlanarak yapmak geçimini sağlama konusunda zorluklar­la karşılaşmaya muhabere eder.
Sıkışıp da gereklilik giderecek yerinde bir yer bulamamak, bir şeyi gizle­mek istediği halde bunu başarma­maya göze çarpan eder.
Gömleğine minik abdestini bozdu­ğunu görebilen, evli ise çocuğu olur, bekâr ise evlenir.
Testi, leğen, şişe vb. herhangi bir kap içine ya da kuyuya ufak abdesti­ni dağıtmak, bir kadınla nikâhlanmaya işarettir.
Büyük abdest ihtiyacını gidermek, genel olarak mülk edinmeye işarettir.
Büyük abdestini tuvalette parçalamak, malını sarf etmeye; herhangi bir kap ya da elbise üstüne yerine getirmek, bayan yü­zünden sıkıntıya düşmeye sinyâl eder.

Nehir kenarında ya da vadide bü­tartma abdest bozmak, haksız yere töh­met altında tutulmaya işarettir.
Bir yere necasetini yapıp üzerini toprakla örttüğünü bakmak, malını toprağa gömmeye işarettir.
Rüyada yatağına büyük abdestini yaptığını gören kimse, uzun sürecek bir hastalığa yakalanır.
Rüyada yellenerek abdestini boz­duğunu görmek, sözünden, yemi­ninden ve adağından dönmeye; bozu­lan abdestini tazelediğini görmek, sözünü, adağını ve yeminini yerine getirmeye işarettir.
Rüyada sıkıştığını lakin küçük ya da büyük abdest bozamadığını bakmak, üzüntü ve sıkıntıya işarettir, hacetlerin yerine gelmemesine işarettir

Ufak abdest bozmak yoksul için zenginliğe, tutsak için azad olmaya, gezgin için memleketine dönmeye kötüye işaret eder. Yerinde bir yere yoksa tuvalete bevletmek sıkıntıdan kurtulmaya, İnsanların görebileceği herhangi bir yere bevletmek kişiyi sıkıntıya sokacak bir şey yapmaya, Sidiğin bir kısmını işeyip bir kısmını yakalamak mevcut sıkıntının gitmesiyle birlikte malının bir kısmını kaybetmeye, Bilinmez bir yerde ufak abdest parçalamak bilinmez bir kadınla evlenmeye, Sidiği sıkışıp da su dökecek yer bulamamak bir şey gizli tutmak istediği halde uygun bir yer bulamamaya,

Bevlini kolaylıkla yaptığını görmek rızkın kolay teminine zorlanarak işediğini görmek geçim hususunda zorluklarla karşılaşmaya, Gömleğine bevlettiğini görmek evli için çocuğa, bekar için evlenmeye, Leğen, testi ,şişe ve sözde kaplar içine yahut bir kuyuya işemek bir kadınla nikahlanmaya, Büyük abdest ihtiyacını onarmak mülk ile yorulur. Tuvalette büyük abdest bozmak malını sarf etmeye, Herhangi bir kap yahut elbise üstüne bunu yapmak kadın yüzünden sıkıntıya düşmeye, Akarsu kenarı yahut vadide büyük abdest parçalamak hileli yere töhmet altında tutulmaya, Bir yere necaset yapıp üzerini toprakla örtmek malını defnetmeye, Yatağına büyük abdestini yapmak uzun sürecek bir hastalığa yakalanmaya delalet eder.

Küçük abdestini bozduğunu bakmak, sıkıntıdan kurtulmaya, büyük abdestini yaptigini görmek borçtan, hasta ise hastalıktan kurtulmaya işarettir. Abdestini abdesthanede yok de açık ve herkesin göreceği bir yerde yaptığını bakmak, hakkında bazı dedikoduların yapıldigina, abdestini evinin odasında bozduğunu bakmak, düşmanlarının olduğuna kötüye işaret eder.Bir baska rivayete görede ;Ufak abdest yaptiğini gören kimsenin üzüntüsü gider. Mülk sahibi ise malin zekatını verir.

Rüyada kendisine abdestsizlik hali vuku bulsa can sıkıntısı ve ihtiyacının fazla olduğunu görse, eğer gezgin ise yola çıkmasın. Çünkü yolu kesilir. Kendisinden kuru bir şey çıkmakla abdestinin bozulduğunu görse, afiyet için malini sarf ve infak eder.Eğer abdestini bozan şey akan ise malinin hepsini harcar ve infak eder. Eğer, abdest yeri abdesthane gibi tanıdık bir yer ise ihtiyacı için sarf edeceği şeyin yasal ve maruf olmasına kötüye işaret eder. Abdest yaptığı yer, bilinmeyen ise, bilmediği yere malini harcar ve bundan bir sevap alamaz ve kendisine de şükür ve medh edilmez. Bunların tümü kendi isteği ile meydana gelir. Bir yere abdest edip toprakla üstünü örttüğünüzü gören kimse, bir mali yere gömer.

sizlere http://www.gevezebiz.com/ farkıyla sunulmuştur

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

    Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gevezeyiz/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678